Od czego zacząć naukę jazdy na rolkach?

Rolki to typ aktywnego wypoczynku, który zyskuje coraz więcej fanów. Wyjście na rolki może być dobrą okazją do spotkań towarzyskich w plenerze. Rolki mogą też być intensywnym treningiem lub wyciszającą okazją do wypoczynku.

Na przeciw rolkarzom wychodzi również coraz więcej gmin budując nowe trasy. Powstają też ośrodki, których domeną jest nauka jazdy na rolkach. Wszystkie te elementy sprawiają, że dyscyplina ta zyskuje na popularności.

Jak w związku z tym zaczać swoją przygodę z rolkami? Jakie korzyści możemy czerpać z jazdy na rolkach? Jak skomplikowana jest nauka jazdy na rolkach?

Dlaczego warto spróbować jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach może dawać rozrywkę na wielu poziomach. Jest to na tyle uniwersalna dyscyplina, że praktycznie każdy bez względu na wiek mogą znaleźć w niej coś dla siebie.

Jest to fantastyczna opcja pod kątem spotkań towarzyskich. Wspólne pokonywanie kolejnych kilometrów potrafi zbliżyć do siebie towarzystwo. Podobnie jak wspólna nauka jazdy na rolkach – jest to możliwość sympatycznego spędzenia czasu we wspólnym gronie.

Rolki, w zależności od intensywności mogą też być wymagającym treningiem dla mięśni nóg. Jeżdżąc nawet na niewysokich obrotach spalane jest mnóstwo kalorii, co jest pozytywne dla zdrowia i dobrego humoru.

Nauka jazdy na rolkach jest warta przemyślenia, gdy chcemy się zrelaksować. Rolki świetnie wpływają na układ nerwowy, dzięki czemu redukują stres, który mógł powstać w rezultacie np. ciężkiego dnia w pracy czy w szkole. Endorfiny wytwarzane dzięki tej formie aktywności fizycznej dają siłę do działania i chronią nasze zdrowie psychiczne.

W związku z tym, jeśli jeszcze nie umiesz jeździć na rolkach – warto się nauczyć. Nauka jazdy na rolkach i szlifowanie techniki początkowo bywa trudne. Mimo wszystko jest to umiejętność będąca w zasięgu absolutnie każdego.

Jak przygotować się do nauki jazdy na rolkach?

Przede wszystkim jest to dyscyplina, którą trzeba polubić – w innym wypadku człowiek nie będzie czerpał z tego funu. Na początek zatem warto wypożyczyć parę rolek, ochraniacze na kolana, łokcie oraz kask i samemu się przekonać.

Oczywiście początki potrafią być trudne. Dlatego też warto pierwsze szlify zbierać pod okiem doświadczonych rolkarzy. Nauka jazdy na rolkach kierowana przez osoby z doświadczeniem bez wątpienia będzie lepszym doświadczeniem niż samodzielne próby.

Jedną z pierwszych czynności, których uczyć nas będą trenerzy będzie nauka bezpiecznego upadania. Brzmi słabo? Być może, jednak nawet doświadczeni zawodnicy muszą być na upadki przygotowani. Szczególnie kiedy nauka jazdy na rolkach jest na wstępnych etapach trzeba być gotowym na liczne wywrotki.

Istotnym elementem nauki jazdy na rolkach jest przyjęcie należytej pozycji wyjściowej – korpus lekko pochyla się do przodu, a nogi delikatnie ugina w kolanach. Pozwala to na zachowanie równowagi.

Nauka jazdy na rolkach, jak i sama jazda powinna być poprzedzona rozgrzewką. Rozgrzane ciało jest efektywniejsze i lepiej radzi sobie z treningiem. Co więcej unikamy w ten sposób potencjalnych kontuzji.

Chcesz jeździć na rolkach? Zaufaj fachowcom!

Wszystkie nabyte podczas szkolenia umiejętności będą później przez nas wykorzystywane w ruchu miejskim. Trzeba zatem się mocno natrudzić by nauka jazdy na rolkach była skuteczna.

Z pomocą przychodzą nam profesjonalne ośrodki, gdzie pod okiem specjalistów można zbierać doświadczenie. Wsparcie od osoby zaznajomionej z rolkarskim światem powinno sprawić by uczeń się nie zrażał nawet w przypadku początkowych niepowodzeń.

Categories: Sport