Obrazki srebrne – stosowny upominek z okazji chrztu

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla wszystkich wierzących osób oraz ich najbliższych niezwykle ważne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jaki prezent wręczyć? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni prezent?

Co podarować z okazji uroczystości kościelnej

Rzecz jasna niezwykle popularnym rozwiązaniem będzie sprawienie interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo osób decyduje się, by wręczyć smartfon czy aparat fotograficzny. Dziecko może być bardzo ucieszone z tego typu podarunku, lecz jeśli wiele osób wpadnie na taką koncepcję, może być takowych zbyt dużo. Stąd też dobrze jest pomyśleć trochę nieszablonowo i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to adekwatna pamiątka

Świetnym pomysłem jest między innymi sprezentowanie różnorakich drobiazgów związanych konkretnie z katolicyzmem oraz duchowością – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak bierzmowanie i pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Interesujące będą również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest przesadnie spektakularnym upominkiem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystać z konsol czy aparatów fotograficznych, ale dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co rzeczy materialne, są upominki o wymiarze religijnym, które mogą utwierdzić dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są zatem bardzo dobrym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych chrześcijańskich wartościach. Będzie później za to wdzięczne. 

Categories: Inne