Na co zdecydowanie powinno się zwrócić uwagę wybierając piłkochwyty?

Na szkolnych boiskach i orlikach roi się od młodych sportowców. Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci, podejmowanych jest wiele działań, a boisko musi być przede wszystkim odpowiednio przygotowane. Trudno poradzić sobie z tym bez piłkochwytów. Nieustannie niewiele osób wie czym one tak właściwie są i dlaczego są one tak ważne. Jakie są główne informacje na temat piłkochwytów? Z jakiego względu powinno się je zamontować? Co wziąć pod uwagę podczas zakupu piłkochwytów?

Czym dokładnie są piłkochwyty?

Piłkochwyty to specjalna, zakładana dookoła boiska konstrukcja, która składa się ze stelaża i siatki. Na rynku można znaleźć wiele rozmaitych modeli oraz rozmiarów piłkochwytów. Podstawowym zadaniem piłkochwytu jest zapobieganie przedostawaniu się piłek poza teren boiska czy orlika. 

Z jakich względów piłkochwyty są tak istotne?

Niekiedy klienci nie zdają sobie sprawy, że montaż piłkochwytów jest bardzo ważny. Korzystnie wpływają one na zdrowie, a niekiedy też życie dzieci korzystających z boiska. Zapobiegają one wypadnięciu piłki przykładowo na ulicę, gdzie na skutek nieuwagi może dojść do tragedii.

Warto pamiętać, że orliki zwykle są otoczone domami lub blokami, a nieustannie wykopywana piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego lub wypadku.

Jak znaleźć odpowiednie piłkochwyty?

Szukając piłkochwytów dobrze jest zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Między innymi muszą być one odpowiednio wysokie, gdyż jedynie w takim przypadku będą skutecznie zatrzymać wszystkie piłki. Za dobrą wysokość piłkochwytów można uznać od 6 do 8 metrów. 

Ponadto powinno się dopasować dobry piłkochwyt zależnie od przeznaczenia. W przydomowych przestrzeniach rekreacyjnych świetnie sprawdzają się pojedyncze konstrukcje, które można przytwierdzić do ziemi dzięki specjalnym uchwytom. Przy większych piłkochwytach nie obędzie się już bez wbetonowania w ziemię dużych słupów.

Gdzie można kupić najwyższej jakości piłkochwyty?

W czasie szukania piłkochwytów powinno się zwrócić też uwagę na firmę. Chętnie wybierana jest firma Stempel – piłkochwyty i sprzęt sportowy, wyróżniająca się długotrwałą działalnością w branży, a także wychodzeniem naprzeciw potrzebom wszystkich klientów. W ofercie można znaleźć nie tylko rozmaite warianty piłkochwytów, ale również rozmaite wyposażenie do uprawiania sportów w szkołach czy na halach sportowych. Klienci mogą nie tylko kupić interesujące ich produkty, ale także zdecydować się na wygodną wysyłkę i zamontowanie sprzętu.

Categories: Bez kategorii