Jaki jest koszt kupna Bitcoina?

Bitcoin od pewnego okresu znajduje się w mainstreamie wielu osób i mediów. Cyfrowa(y) waluta od swojego powstania w 2011 roku ciągle rośnie. Na początku swojego istnienia Bitcoin kosztował mniej niż 1 dolar. Pod koniec 2021 jego cena osiągała prawie 70 tysięcy dolarów. Na chwilę obecną oscyluje w okolicach 40 tysięcy dolarów. Bitcoin w 10 lat przeszedł długą drogę stając się najpopularniejszym i najbardziej pożądanym cyfrowym dobrem. Jak kształtuje się jego cena i z czego ona wynika?

Skąd popularność Bitcoina?

Bitcoin pojawił się jako aktywo odporny(e) na inflację i machinacje ze strony banków centralnych. Od tego czasu tysiące internautów pracuje nad jego rozwoju(em). Są to zwolennicy wolności, prywatności i braku centralizacji.

Dzięki temu, że jest środkiem deflacyjnym, jego ilość jest ograniczona. Pozwala to na ochronę własnych środków. Jest to szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdzie inflacja ciągle rośnie.

Sukces Bitcoina przyczyniły się także, że niemal codziennie powstają nowe kryptowaluty. Każda z nich stara się stawić czoła różne(ym) problemy(om) i cechować się realną wartością.

Inwestycje w Bitcoina można porównać do rezygnacji(ą) z usług banków. W zamian sami stajemy się swoim bankiem. Ma to plusy, ale łączy się też z ryzykiem. Trzeba pilnować naszych środków, należycie dbać o wszystkie zabezpieczenia. W sieci znajdzie się wiele ludzi czekających na nasz błąd.

Jak przewidywać i czytać cenę Bitcoina?

Cena Bitcoina od początku jest wolatywna. Jednak obserwując wykres tego dobra w szerokiej perspektywie można spostrzec, że mimo różnych turbulencji “cyfrowe złoto” nieprzerwanie pnie się do góry. Na jego cenę wpływa wiele czynników.

Zaczynając od ilości BTC dostępnego na rynku ze względu na malejące możliwe do uzyskania zasoby BTC to normalne, że jego cena wzrasta.

Jest to także aktywo podatne na zmiany na innych rynkach czy giełdach kryptowalut. Dzięki otwartości Bitcoina, każdy internauta może z łatwością śledzić. Można sprawdzić, która giełda kryptowalut proponuje najlepszy kurs BTC, jak również tego ile środków wpłacają i wypłacają z giełdy użytkownicy.

Na cenę Bitcoina rzutują też wydarzenia na świecie. Aktualnie żyjemy w ciekawych czasach. Kurs Bitcoina tylko to potwierdza.

Do Bitcoina paruje się inne kryptowaluty. Kazda szanujaca sie giełda kryptowalut oferuje możliwości handlu parami: Bitcoin do alternatywnych kryptowalut.

Obserwacja rynku pokazuje, że przeważnie, gdy cena Bitcoina notowała wzrosty, rosły też inne kryptowaluty.

Giełda kryptowalut, na której kupować będziemy BTC powinna być świadomym wyborem inwestora. Istotnym podziałem jest rozróżnienie giełd zdecentralizowanych i scentralizowanych. Giełda kryptowalut scentralizowana jest prostsza w korzystaniu, jednak wymaga naszych danych osobowych. Giełdy zdecentralizowane natomiast pozwalają zachować anonimowość. Uwzględniając inwigilację społeczeństwa, która postępuje, coraz więcej ludzi wybiera korzystanie z anonimowych giełd.

Źródło: Blog z rankingiem giełd kryptowalut

Categories: Biznes