Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz? Czego powinieneś się spodziewać?

Na runku wtórnym i pierwotnym jest mnóstwo domów przeznaczonych do sprzedaży. Deweloperzy ścigają się między sobą, pozyskując co chwile teren pod budowę jeszcze bardziej modernistycznego bloku. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna – rośnie zaintersowanie, podnosi się podaż. Na globalną skalę potrzebni nam są teraz fachowcy od kredytów hipotecznych, którzy pomogą nam w pozyskaniu środków na wyśnione lokum. Jednak co w następnej kolejności? Posiadamy już kredyt, mamy wybrane mieszkanie w takim razie najwyższa pora na … Architekta wnętrz!

W jaki sposób to wygląda w praktyce? Czas, koszty … Czy to wszystko się opłaca?

Kiedyś usługi, oferowane przez architektów wnętrz były skierowane tylko dla określonego typu ludzi. Ekskluzywne dobro, na które stać tylko elitarnych bogaczy. Pomimo, iż te czasy odeszły w niepamięć, zła sława pozostała. Więc przeanalizujmy sobie po kolei, co w gruncie rzeczy jest istotne i poważny niepotrzebnie rozdmuchane mity.

Podejmując decyzje o wynajęciu fachowego architekta wnętrz w Poznaniu najpierw oszczędzamy: swój czas i (wbrew przyjętej opinii) środki. Dlaczego czas? Gdyż nie mamy obowiązku sprawdzać i mierzyć idealnie każdego kąta naszego mieszkania, żeby kupić do niego wymarzone szafy. detali będziemy mieć jak na tacy, zamiast borykać się z instalacją czy przewodami. Gdy czas, to także nasze fundusze, ale nie tylko dlatego, że „czas to pieniądz”. Kiedy kupujesz złą sofę do pokoju dziennego lub niewymiarową szafę do sypialni, to tracisz przede wszystkim własne środki i czas, który poświęciłeś na ich dobranie oraz zakup. Nikt z nas, nie chce tracić kilku tysięcy złotych, tylko przez to, że nieprawidłowych o 2 lub 3 centymetry.

Warto również wziąć pod uwagę, że mimo najszczerszych chęci i przejrzystych marzeń, jak powinno wyglądać nasze wymarzone mieszkanie, nie wszystko możemy przewidzieć. Zwłaszcza kiedy nasze mieszkanie ma mniejszy lub trudniejszy metraż. W świetle takich faktów bez rady architekta wnętrz, mającego doświadczenie w zakresie projektowania wyjątkowych mieszkań się nie uda. Pomoże nam dokładnie zaprojektować każdy zakątek, w taki sposób, aby wnętrze było dla nas przyjazne.

Podejmując decyzję o skorzystaniu z takiej usługi nie zapominaj, że wiele zależy od Twojej lokalizacji, bowiem najlepszych w swoim fachu architektów wnętrz powinno się szukać w dużych Polskich miastach jak np.: Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź.

Czego powinniśmy się spodziewać?

Gdy podejmiesz decyzję o kolaboracji z architektem wnętrz, nie będziesz zawiedziony. Po szanującym się profesjonaliście, możesz w szczególności spodziewać się profesjonalizmu i maksymalnego, zużytkowania potencjału Twojego gniazdka przy zmniejszeniu nakładów finansowych na niepotrzebne sprzęty i dodatki. Oczywiście, taka usługa jest dodatkowo płatna, ale w zamian dostajesz, urządzone i funkcjonalne mieszkanie, które posłuży Ci przez wiele lat, bez permanentnych zmian ustawienia.

Categories: Aranżacja