Czym powinna się charakteryzować dobra firma sprzątająca? O jakie kwestie spytać przed wynajęciem?

Nie da się ukryć, że utrzymanie porządku w biurze nie zawsze jest prostym i łatwym wyzwaniem. Jeśli Twoi pracownicy nieszczególnie martwią się sprzątaniem po sobie lub po prostu pomieszczenia są bardzo duże i wymagają nieustannej pielęgnacji, niezbędna będzie firma sprzątająca. Ze względu na to, że branża ta nieustannie się rozwija, a na rynku panuje duża rywalizacja, coraz trudniej wybrać odpowiednią. Doradzamy zatem, na co należy zwrócić uwagę.

Uważaj na cenne sprzęty

Nade wszystko ważne są kwestie takie jak ubezpieczenie OC, które w razie uszkodzenia jakiegokolwiek sprzętu pokrywa koszty jego naprawy lub zakupu nowego egzemplarza. Będzie to konieczne, kiedy w biurze jest mnóstwo delikatnych urządzeń. Profesjonalna firma sprzątająca będzie także posiadać certyfikaty świadczące o jakości usług, takie jak “Gwarant Czystości i Higieny” – nie jest to oczywiście obowiązkowy punkt, ale na pewno wart uwagi.

Jakość sprzątania

Ponadto, dobra firma sprzątająca będzie zaopatrzona w odpowiedni, specjalistyczny sprzęt. Najnowocześniejsze urządzenia są niezbędne, aby sprzątanie biura było szybkie i sprawne. Podobnie jest ze środkami czystości, które muszą swoją jakością przekraczać te dostępne na półkach zwykłych sklepów.

Chviałbyś zlecić sprzątanie klatki schodowej w swojej wspólnocie na ternie Gdańska? Sprawdź ofertę firmy Cleanness.

Zapytaj o dodatkowe usługi

Profesjonalna firma sprzątająca będzie także zapewniać wszelkiego rodzaju usługi dodatkowe, takie jak grabienie liści czy odśnieżanie – jeśli chcesz, żeby te zadania również były wykonywane, z pewnością warto o to zapytać. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej może nie być łatwy, ale gdy znajdziesz fachowców w tej dziedzinie, będziesz usatysfakcjonowany, a biuro zalśni czystością.

Categories: Biznes